EN
Je toho viac

25 rokov a večer vo výnimočnej spoločnosti

Od založenia podniku HSH uplynulo už takmer 25 rokov. Rozhodli sme sa teda oslavovať a kráľovským večerom si pripomenúť nielen dôležité míľniky z našej histórie, ale i stráviť príjemné chvíle v spoločnosti tých, ktorí nás vždy podporovali či inšpirovali. Zároveň ďakujeme každému jednému z vás, ktorý ste akýmkoľvek spôsobom prispeli k tomu, že sme stále tu, plní energie napredovať, a robiť všetko najlepšie, ako sa dá.

Úspešné roky

Máme za sebou už skoro štvrťstoročie a za ten čas sa nazbieralo veru dosť dôvodov na oslavu. Vo firme nás na začiatku bolo 19, dnes nás je vo Veľkom Záluží viac ako 200 a celkovo zamestnávame približne 500 ľudí. Početné sociálne výhody, ktoré zamestnancom ponúkame, nám okrem ich spokojnosti priniesli aj ocenenie Skvelý zamestnávateľ, ktoré udeľuje Nadácia Pontis. Radi napredujeme aj v iných veciach. Už pri založení podniku sme používali ako prví na Slovensku technológiu chladenia hydiny vzduchom. V súčasnosti, práve v tomto období, inštalujeme v záujme pokroku opäť novú, vyspelejšiu technológiu.

Ďalšie prvenstvo prišlo v podobe zavedenia welfare chovu v roku 2010. Tým nielen vyjadrujeme úctu k zvieratám, keďže welfare štandardy pre ne znamenajú lepší, pohodový život, ale sú aj zárukou kvality pre konzumenta. Žiadne rastové hormóny, žiadne antibiotiká, žiadny doping, ale pravé, plnohodnotné kuracie mäso. Preto dostalo svoj honosný názov – Kura Kráľovské. Dnes sme teda tu a oslavujeme poctivú prácu, ktorá sa stala pre vedenie i pre zamestnancov poslaním i vášňou, a ktorá priniesla mnohým našim produktom ocenenia Značka Kvality SK či Značka Kvality SK GOLD.

Kráľovský večer - Červený kameň

Obr. Slávnostný večer s kráľovskou atmosférou

Pár momentov z kráľovského večera

Hneď v úvode oslavy sme mali tú česť prevziať si  z rúk rektora Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre, Dr.h.c. prof. Ing. Petra Bielika, PhD.,  vzácne ocenenie – Zlatú medailu SPU. Môžeme s ním len súhlasiť, keď hovorí, že : „Najvyšším chovateľským princípom je  zabezpečiť zvieratám  pohodu. Je to nielen v súlade s etikou, správnym  prístupom k chovu, ktorý vždy uplatňovali dobrí hospodári, ale aj  základným  predpokladom ako vyrobiť  plnohodnotné, zdravé potraviny.“  Rovnako nás teší, že sa s nami zhodne na tom, že byť na trhu v našom odbore nepretržite skoro 25 rokov a vyrobiť milión Kurčiat Kráľovských nie je samozrejmosť, takže je to určite dobrý dôvod na prípitok:)

Zlatá medaila SPU pre HSH

Obr.: Prevzatie Zlatej medaily a diplomu z rúk rektora SPU – Ing. Petra Bielika, PhD. (v strede). Riaditelia spoločnosti HSH – Jozef Halveland (vľavo) a Ing. Timotej Husár, CSc. (vpravo).

Počas slávnostného večera, ktorým nás elegantne previedla známa moderátorka Vera Wisterová, sme mali možnosť vypočuť si rozhovory so vzácnymi hosťami. Ak by sme mali povedať, čo ich spája, tak určite jedno. Sú kráľmi vo svojej profesii.

Jedným z hostí bol Jaroslav Žídek, ktorý je kráľovsky dobrý šéfkuchár a naše produkty pozná priam dokonale. Porozprával nám o tom, ako vo svojej reštaurácii nepodával kura, kým na trhu neobjavil Kura Kráľovské a kura Nitria, o tom, ako plánuje v blízkej budúcnosti zmeniť svoju reštauráciu tak, aby bol v priamom kontakte s jej hosťami, o tom, ako si v kuchyni neporadí bez soli a masla a dozvedeli sme sa i to, že najviac si pochutí na upečenom kurati so zemiakmi. Hlavnou ingredienciou jeho života je však rodina.

Jaroslav Žídek a Vera Wisterová

Obr. Jaroslav Žídek a Vera Wisterová v rozhovore o ingredienciách života

Ďalšieho z našich hostí tiež netreba nijako zvlášť predstavovať. Marián Filo varil pre kráľa i kráľovnú, veľkovojvodov i prezidentov. Niet teda pochýb o tom, že má cit pre kráľovskú chuť. Sme vskutku hrdí, keď hovorí: „Nie sme takí  bohatí, aby sme kupovali lacné produkty, ktoré  nie sú kvalitné. Naša firma už roky odoberá výrobky z firmy HSH a určite nám jej kvalitné suroviny pomáhajú tvoriť naše dobré meno. Kto raz ochutná toto kura, nezabudne na jeho špičkovú kvalitu.“ A ako ináč, opýtali sme sa ho aj na jeho najobľúbenejší recept z kuraťa. „Mojím najobľúbenejším receptom z Kuraťa Kráľovského je šťavnaté kuriatko, zľahka flambované koňakom s hráškovým pyté a vôňou rozmarínu. Je to recept jednoduchý, rýchly a kráľovsky chutný,“ prezradil nám majster Filo a nie len to, on nám ho rovno na oslave aj pripravil.

Marián Filo pripravuje Kura Kráľovské

Obr. Marián Filo predvádza svoje kulinárske umenie

Bez ohľadu na to, kým ste a čo robíte, cesta na vrchol je vždy náročná. Tak ako sa HSH snaží posúvať stále vyššie a dosahovať nové méty, tak aj jeden z našich hostí, svetovo uznávaný slovenský alpinista, Peter Hámor.  Ako prvý Slovák stál na osemtisícovkách Annapurne a Broad Peaku a vystúpil na najvyššie vrcholy všetkých kontinentov.

Okrem toho, že je kuchár na každej expedícii najvážnejšou a najváženejšou personou v tábore, že v Nepále sa konzumuje najmä šošovica s ryžou či kura na karí, nám povedal, aké hodnoty a vlastnosti sú pre neho kráľovsky dôležité pri zdolávaní hôr. „ Veľmi dôležitá je vytrvalosť, také to zaťatie, nepustiť sa začatej roboty. A to je jedno, či je to robota dole, alebo či je to lezenie na vysoké kopce. Lebo akonáhle začne človek pochybovať o tom, že to dosiahne, že sa mu podarí dosiahnuť, čo si zaumienil, je na najlepšej ceste to nedosiahnuť… Keby človek nemal naozaj poriadny kus sebadisciplíny, tak určite by  vysoko nevyliezol, a s tým sa spája aj utrpenie, lebo len ten, kto veľmi chce a kto sa dokáže premôcť a presvedčiť, že je to nutné a potrebné, tak vyjde na vrchol a vydrží veľa.“ Veríme, že odpoveď Petra Hámora platí nielen pre horolezcov, ale i pre nás a každého jedného človeka, ktorý kráča za svojimi snami.

Peter Hámor ako vzácny hosť HSH

Obr. Peter Hámor počas rozhovoru o zdolávaní prekážok a stúpaní na vrcholy hôr

Kráľovský večer bol veľmi príjemnou oslavou toho, čo sme dosiaľ dosiahli a načerpaním síl a motivácie do ďalších rokov. Z pamäti sa nám vynorili mnohé spomienky a zážitky, určite aj vďaka rozprávkovej atmosfére hradu Červený kameň, čarovných melódií bratov Olšiakovcov a kráľovsky chutnej hostine (ako ináč, Kura Kráľovské na stoloch nechýbalo).

Bratia Olšiakovci

Obr. Dobrá nálada s hudobníkmi Olšiakovcami

Nemohli sme si k nášmu štvrťstoročiu priať viac.

Ďakujeme za priazeň a podporu v uplynulom období.

Bez nej by naša práca a úsilie napredovať nemala zmysel. Bez vás, ktorí siahate po našich kráľovských produktoch, by sme tu neboli. Veríme, že sa nám podarí udržať si vašu priazeň, aby sme mali ešte veľa dôvodov na radosť a oslavu.